Po napetem lokalnem derbiju padle še Celjanke

Članska ekipa RK Zelene Doline Žalec pod vodstvom trenerja Marka Dobrkovića je v domači dvorani I. OŠ Žalec v 4. krogu 1. ADRL v napetem lokalnem derbiju premagala ekipo ŽRK Z´dežele s 23 : 20 (7 : 11). To je že četrta zaporedna zmaga v štirih tekmah te sezone.

Žalska ekipa je vstopila v tekmo z vidno tremo in čeprav je v obrambi odigrala svoje, napad ni stekel. Celjska ekipa je vodila z 0 : 3 in šele v 9. minuti je padel prvi gol Sanje Vrček za Žalčanke. V 10. minuti, pri rezultatu 1 : 4 je bila najprej izključena ena izmed stebrov obrambe Kaja Kolar, potem pa si je zaradi protesta dodatni dve minuti izključitve prislužila že žalska klop, tako da so bile Žalčanke s štirimi igralkami na igrišču dve minuti. Kljub temu pa Celjanke tega niso bolj izkoristile, saj so vodstvo povečale le za en gol na 1 : 5. Potem so počasi, a vztrajno začele kazati pravi obraz tudi Žalčanke. Obramba je delovala dobro, a preveč zgrešenih strelov in obramb nasprotne vratarke je na koncu prvega polčasa vseeno prineslo štiri gole prednosti za Celjsko ekipo za 7 : 11. Polčas je prinesel veliki preobrat in rokometašice RK Zelene Doline Žalec so najprej z zadetkom sedemnajstletne Lane Artelj znižale na 8 : 11, potem Sanje Vrček na 10 : 11, pa potem z zadetki Neže Herodež in Alje Krevs na 12 : 13. Slednji sta  blesteli v protinapadih. Mladi šopek pa sta zaokrožili še osemnajstletna Tjaša Žener, ki je blestela v prodorih ena na ena, in sedemnajstletna Hana Galić, ki je z odločnimi streli bombardirala z devetih metrov. Skupaj z naoljeno čvrsto in gibljivo obrambo na črti in vratarke v golu so Žalčanke uspele v 9.minuti doseči prvo vodstvo na tekmi s 14 : 13 in niso ga izpustile vse do konca tekme. Žalska ekipa je delovala usklajeno in borbeno v vseh elementih igre in si zasluženo prigarala zmago za končnih 20 : 23, kajti čisto v zadnji minuti so Celjanke dosegle gol iz sedemmetrovke in svoj izkupiček zaokrožile na 20.

Igralka RK Zelene Doline Žalec Hana Galić je po tekmi povedala: »Začele smo zelo v krču, v lokalnem derbiju s Celjem je vedno prisotna trema. Vedele smo, da bo to težka tekma, da se bosta obe ekipi trdo borili, ampak potrebovale smo samo klik, da smo končno potegnile ven tisto, kar znamo. Svojo spodbudo je dodal trener, strnile smo vrste in se odločile, da zmagamo. In smo. Čestitke celi ekipi za tako odličen preobrat in pozitivni naboj! «

Kapetanka ŽRK Z´dežele Jasmina Pišek je po tekmi povedala: »Poraz je zagotovo veliko razočaranje.V tekmo smo šle zelo dobro, vendar pa smo v drugem polčasu naredile preveč napak. Vratarka Žalčank nam je ubranila nekaj »zicerjev«, prav tako pa v obrambi nismo naredile dovolj. Nismo se držale dogovorjenega in žal, rezultat je tu.«