Z odlično igro do zmage nad Krko

Članska ekipa RK Zelene Doline Žalec pod vodstvom Bojana Voglarja je v novomeški športni dvorani Stopiče v tekmi 12. kroga z rezultatom 22 : 27 (8 : 14) premagala ekipo ŽRK Krka Novo mesto.  Dekleta so se utrdile na 3. mestu lestvice 1. ADRL in ponovno dokazale, da si zaslužijo končnico od 1. do 4. mesta.

Naše rokometašice so v gosteh odlično odprle igro in do 11. minute gostiteljicam dopustile le 1 gol (rezultat 1 : 7). Tudi kasneje jim niso pustile veliko dihati in v 19. minuti so vodile že z 2 : 10. Krkašice so se potem nekoliko zbrale, vendar do konca polčasa zbrale le 8 zadetkov, v svojo mrežo pa so jih dobile 14. V drugem polčasu je bila tekma bolj izenačena, Krkašicam so šle na roko tudi zaporedne izključitve Žalčank, v 46. minuti so namreč za dobro minute bile v polju samo štiri igralke in pri 17 : 21 so se Krkašice približale na 4 gole, malo kasneje celo na tri razlike. Toda žalske rokometašice so igrale zbrano v obrambi in tudi v napadu zadevale z vseh pozicij ter kmalu ponovno povečale razliko na bolj “varno” razdaljo. Tekmo so pravzaprav nadzorovale od začetka do konca. Ob odlični obrambi v polju se je izkazala vratarka Klara Hrovatič, ki je nanizala kar 16 obramb.  Za RK Zelene Doline Žalec so se poleg omenjene borile: Anika Strnad  8 (2), Marijeta Vidak 6, Kaja Kolar (5), Lina Krulec 4,  Petra Fister 3, Kaja Krebs 1, Neža Herodež, Alja Krevs, Tjaša Žener, Neja Žejn, Petra Šurla Toth in Anna Dobrić.

Krožna napadalka Kaja Kolar: »Vedele smo, da tekma proti Krki še zdaleč ne bo lahka, zato smo se na nasprotnice ves teden dobro taktični pripravljale. V Stopiče smo odšle s ciljem, da domov prinesemo zmago. Tekmo smo začele res dobro. Vsekakor pa je bila ključnega pomena naša obramba, ki je bile res enotna in kompaktna. V napadu smo z zadetki z vseh pozicij dodale piko na i in zato lahko rečem, da smo zasluženo osvojile pomembni dve točki.«

Vratarka Klara Hrovatič: »Tekmo smo dobro odprle v obrambi in napadu. Mislim, da je nam je to dalo voljo in moč, da smo takoj naredile večjo razliko. Skozi vso tekmo smo imele vajeti v svojih rokah, četudi je bilo vmes nekaj minut slabših. Najbolj pomembno je, da smo tekmo do konca odigrale, tako kot je bilo dogovorjeno. Vesela sem, da smo kljub zdravstvenim težavam pokazale, da smo prava ekipa in da gremo tudi letos po medaljo. Čestitam puncam in trenerjem za novi dve točki.«