Članska ekipa v četrtfinale pokala Slovenije

1. Članska ekipa RK Zelene Doline Žalec  pod vodstvom Bojana Voglarja je sinoči v osmini finala za Pokal Slovenije na Ptuju  z rezultatom 17 : 36 (8 : 17) premagala ŽRK Ptuj. v četrtfinalnih obračunih pa lahko računa s tekmicami, ki so zmagale v preostalih 7 obračunih, odvisno od žreba, ki bo določil pare.

Žalska ekipa je nadzorovala potek tekme od začetka do konca, z dobro obrambo prišla že v osmi minuti na razliko 1 : 6 in potem v 15. minuti začela  povečevati razliko na 11 razlike ob koncu prvega polčasa. Solidno se je odrezala tudi ptujska vratarka, ki je preprečila, da bi bila razlika še večja, ravno tako pa se je izkazala mlada žalska vratarka Petra Šurla Toth. Trend se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Priložnost so dobile vse igralke s klopi Zelenih Doline, ki je sicer zaradi poškodb zelo kratka.  Žalska ekipa je tako v razmiku dobrega meseca že drugič nadigrala Ptujčanke s precejšnjo dominacijo na terenu. Spomnimo, ekipi sta se srečali že v domači dvorani v Žalcu prvem krogu 1. ADRL, ko je žalska ekipa z 41 : 16 naredila celo 25 golov razlike.