Krimovke pričakovano premočne

Članska ekipa RK Zelene Doline Žalec pod vodstvom Bojana Voglarja je v zadnji domači tekmi te sezone in v predzadnji tekmi končnice v dvorani I. OŠ Žalec morala priznati premoč RK Krim Mercator z 24 : 41 (11 : 21). Ob dodatno skrajšani klopi zaradi bolezni prve vratarke Klare Hrovatič in krilne igralke Kaje Krebs so dekleta po slabem začetku prikazale solidno igro.

Krožna napadalka Anna Dobrič je po tekmi povedala: »V tekmo smo šle malo preveč sproščeno. Poznal se je desetdnevni premor, ko nismo trenirale, za pripravo na Krim smo imele le dva dni. Kljub temu, da tekma ni odločala o ničemer, nam je bilo pomembno, da se dostojno pokažemo pred domačo publiko. Prvih dvajset minut je bilo slabih, tako rekoč smo Krimovkam podarjale žogo v roke in so naredile tisto prvo razliko iz protinapadov. Konec prvega in v drugem polčasu pa smo odigrale bolje, pokazale nekaj dobrih potez, nekaj dobrih akcij in na koncu solidno pripeljale tekmo do konca. Drugo mesto je ne glede na to naše, do konca pa nas čaka še zadnja tekma s Krko, kjer imamo ne glede na vse cilj zmagati, kot ga imamo na vseh tekmah.«