Po infarktni tekmi novo slavje Žalčank

Članska ekipa RK Zelene Doline Žalec pod vodstvom Bojana Voglarja je v domači dvorani I. OŠ Žalec v 3. krogu končnice z  22 : 20 (14 : 9) premagala ŽRK Krka Novo mesto. Odličen prvi polčas, črne minute v prvi polovici drugega polčasa in infarktna končnica  s preobratom za končno zmago so ob bučnem navijanju domače publike RK Zelene Doline Žalec na 2. mestu (5 točk prednosti) lestvice 1.ADRL še oddaljile od Krke, ki našo ekipo zasleduje na 3. mestu.

Pomočnik trenerja članske ekipe RK Zelene Doline Žalec Jernej Rantah: »Pričakovali smo težko tekmo in jo tudi dobili. V prvem polčasu smo odlično odigrali, z našo močno obrambo in odločnim napadom. Nas je pa kar malo presenetilo, ker smo včasih na kar prelahek način prišli do gola.  Na koncu lepa razlika 5 golov ob polčasu. Potem pa so prišle tiste črne minute drugega polčasa, ko v napadu ni in ni šlo. Zunanje igralke niso igrale proti golu in je prvi gol padel šele v 11. minuti iz sedemmetrovke, drugi pa v 18. minuti iz igre. A reševalo nas je garanje v obrambi in razlika, ki smo jo pridelali prej. Potem pa smo taktično malo premešali igralke, kar se je obneslo. Odlično se je tokrat tudi v napadu odrezala mlada Neža Herodež, ki je v odlični formi in je potegnila ekipo iz krize, tako da je v zadnjih desetih minutah le uspel preobrat in nas v infarktni končnici pripeljal do zmage, ki smo jo potrebovali.«