Članice v novo sezono s Krimom

Naša mlada članska ekipa je prebila ligaški led letošnje sezone. S favoritkami srečanja ekipo RK Krim Mercator se je kljub fizični premoči bolj izkušene ekipe dostojno kosala, na koncu pa priznala premoč z rezultatom 34 : 17. Gremo pogumno naprej!

Prvih 20 minut Žalčank je bilo izjemnih. Krim je težko prihajal do strela, naša dekleta so jih odlično ustavljala v obrambi, tudi v napadu so vseskozi enakovredno prihajala do zadetkov. Potem pa so izkušnje prevladale. Pri 9 : 8 za Krim v 20. minuti prvega polčasa se je razlika začela povečevati. RK Zelene Doline Žalec je v prvi tekmi nastopila tudi z okrnjeno ekipo, saj še niso igrale Pia Hren in Saša Golavšek na zunanji liniji, ki se bosta vrnili v naslednjih tekmah, in krilna igralka Neža Hohnjec, ki bo zaradi poškodbe kolena odsotna dlje časa.