V okrnjeni postavi poraz proti Celju

Članska ekipa RĶ Zelene Doline Žalec pod vodstvom Aleša Filipčiča je sinoči v Celju izgubila tekmo 2. kroga 1. ADRL z domačo ekipo ŽRK Z’ dežele s 26 : 21 (12 : 9).Ob odsotnosti prve vratarke Edite Amon in krilne igralke Maruše Kompan ter zaradi okrevanja po poškodb še vedno igralno nekoliko zadržanih Neže Avbelj in Nine Leskovec, se je izkazal podmladek RK Zelene Doline Žalec  z odličnimi obrambami in napadom (vratarka Larisa Grebovšek, desna zunanja Saša Golavšek in krožna napadalka Kaja Kolar) in ob nekaj odličnih akcijah krilnih igralk Kaje Krebs, Maje Klakočer in Neže Hohnjec letos favorizirani domači ekipi Celja prizadejal precej preglavic.

STATISTIKA TEKME

ŽRK Z’dežele : RK Zelene Doline Žalec – 26 : 21 (12 : 9).
Celje, dvorana Golovec. Sodnika: Helena Crnojević, Emina Kostečki – Radić. Delegat: Franc Starc.

RK Zelene Doline Žalec (trener Aleš Filipčič, vodja ekipe Sašo Potočnik): Avbelj 1, Golavšek 6 (1), Grebovšek (9 obramb), Hohnjec 3, Kolar 3, Krebs 3, Klakočer 3, Kokotec,  Kundija 1, Pavič, Leskovec, Lobnikar, Strnad 1 (0).

ŽRK Z’dežele (trener Sebastijan Oblak, pomočnik trenerja Dejan Anderluh, vodja moštva Milovan Tomić): Fideršek, Šauperl Ilič 3, Hrnčič 2, Trobas, Vrček 6, Regner 2, Udovič 3, Pišek 1, Ivanovič, Robič, Cvetko, Helbel, Čerenjak 5 (3 sedemmetrovke), Kodele 3, Florjančič, Hrovatič 1.

Sedemmetrovke: ŽRK Z’dežele – 4 (4), RK Zelene Doline Žalec – 3 (2).

Izključitve: ŽRK Z’dežele – 8 minut (Šauperl-Ilič, Regner, Čerenjak, Vrček), RK Zelene Doline Žalec – 6 minut (Kolar 2x).